Odrůdy ampelous jahody velkoplodé a remontantní

Jahoda je půdopokryvná rostlina. Pokud ji umístíte do závěsného sázecího stroje, pak se po chvíli vytvoří knír a bude viset dolů. Některé z odrůd mají schopnost nasadit si dlouhé vousy, na kterých se velmi rychle tvoří růžice. Tyto klíčky jsou schopné samy kvést a vytvářet bobule. Právě tyto kníry mohou být vytvořeny různými způsoby: tkaní, ampelous.

Vlastnosti a výhody bohatých odrůd jahod

Samotné slovo „ampel“ v překladu znamená „závěsná váza na květiny“. Aby se vytvořila ampelous jahoda, musíte zasadit několik keřů do jednoho květináče a počkat, až se vytvoří knír a růžice. Nejčastěji se pro takové pěstování volí remontantní odrůdy, které jsou schopny přinést ovoce pro poměrně dlouhodobě plodící horninu. Tento druh jahod se velmi často pěstuje jako dekorace. Rostliny zdobené květinami, rozetami a bobulemi různého stupně zralosti vypadají velmi výhodně.

Použití úžasných jahod v interiérovém designu

Pokud zasadíte neremontující odrůdy, pak bude doba kvetení a plodu krátká a člověk nebude mít čas užít si všechnu krásu tohoto typu výsadby.

Kromě metody ampel můžete vytvořit výslednou vazbu knírek. To vyžaduje v určitých fázích kvetení podvazek.

Důležité! Během výsadby a následné tvorby je důležité, aby rostlina měla správný tvar.

Varianta uspořádání hrnců s jahodami

Nejlepší odrůdy ampelous velkoplodých jahod pro pěstování

Mezi velkoplodými jahodami doporučenými pro pěstování metodou ampel se rozlišují:

Jahodová ampulka Rikla

Odrůda je vyvinuta pro oblast severního Kavkazu. Dozrává brzy, ale není remontantní. Má světle zelenou barvu, má sférický tvar, tvoří mírný počet procesů. Plody se vyznačují šarlatovou barvou a kuželovitým tvarem. Samotné stopky jsou umístěny na úrovni listové desky. Bobule váží až 36 gramů. Každé ovoce obsahuje 7% cukru. Odrůda má vysokou úroveň tepelné odolnosti a mrazuvzdornosti.

Jahodová ampelous Elsanta

Vyznačuje se průměrnou dobou zrání. Mají průměrné množství listů. Velké listy mají mírnou přítomnost chmýří, šťavnatý zelený lesk. Zvýšené vrásky. Liší se tlustými vysokými stopkami, které se nacházejí v blízkosti listí.

Poznámka! Plody váží až 50 gramů ve tvaru kužele. Mají mírnou kyselost.

Jahodový ampelous Tarpan

Doporučuje se pěstovat tuto odrůdu na ulici nebo na balkonech. Má jasně růžové květy a podlouhlé stopky. Bobule mohou vážit až 35 gramů. Mají výrazné jahodové aroma a jsou velmi chutné.

Victoria ampelnaya

Odrůda je docela běžná a shromáždila pozitivní doporučení od mnoha zahradníků. Bush má poměrně velký tvar. Vyznačuje se vysokou mrazuvzdorností. Citlivost na jarní mrazy však zůstává. Odrůda je velmi odolná. Miluje hojné zalévání. Má krátkou trvanlivost. Dominuje vysoká chuť.

Jahodové ampelous Pokušení

Má některé funkce, které jsou ideální pro růst ve středním pruhu. Jednou z těchto charakteristik je, že plodnost je pozorována iu těch vousů, které nemají kořenový systém. Dobré pro pěstování na balkonech v květináčích nebo květináčích. Bobule váží asi 30 gramů, mají sladkou chuť s muškátovým aroma. Buničina je šťavnatá a pevná. Výnosy asi 1,5 kg na rostlinu, je vysoce produktivní;

Lahodné jahodové lahůdky

Novinka pro rok 2016. Poskytuje 1,5 kg bobulí na rostlinu. Keř je středně velký a má velmi vyvinutý kořenový systém. Bobule jsou kulaté a mají zvláštní vůni.

Jahodový ampelous Laurent

Začíná kvést a přinášet ovoce velmi brzy. Ideální pro pěstování v květináčích. Listy jsou tmavě zelené barvy. Doba plodnosti je od poloviny června do mrazu. Plody jsou kuželovité a tmavě červené barvy. Velmi šťavnaté a sladké.

Důležité!Každá z odrůd má své vlastní výhody a nevýhody. Při výběru perfektní rostliny se musíte řídit pouze osobními přáními.

Odrůdy úžasných jahod

Ampel jahody s růžovými květy: péče a kultivace

Pěstitelé květin ve snaze o krásu mohou nejen vytvořit dokonalé složení, ale také získat nějakou výhodu v podobě nádherné sklizně. S tím jim pomohou jahodové odrůdy s růžovými květy.

Poznámka! V kombinaci s bílými květenstvími budou růžové vypadat mimořádně výhodně a krásně.

Odrůdy jahod s růžovými květy zahrnují následující:

 • jahodová ampelous Enchantress. Má velké stopky. Doporučeno pro pěstování v květináčích. Pokud roste v otevřeném terénu, pak potěší plody po celé léto. Plody jsou kuželovitého tvaru, jasně červené barvy. Velmi sladké;
 • jahodový ampelous Pink zázrak. Je to hybrid. Odkazuje na předčasné zrání. Má dlouhodobé plodení, vysokou produktivitu. Plody jsou jasně červené, svůdně sladké;
 • jahodový ampelous Růžový plameňák. Je to druh domácí rostliny. Velmi často se pěstuje v květináčích a balkonových výklencích. Bobule má jasnou šarlatovou barvu, hustý povrch, velkou velikost;
 • ampelnaya jahoda římská. Má světle růžovou barvu květů. Doporučeno pro pěstování v bytě. Plody jsou kapka, která má bohatou červenou barvu;
 • jahodový ampelous Toskánsko je jednou z novinek na trhu s jahodami. Rostlina má výšku 15 cm. Samotné stopky mají světle karmínovou barvu;
 • jahodová ampelous Eternity. Je alpského původu. Určeno pro amatérské pěstitele květin. Vyznačují se časným obdobím zrání, karmínovými stonky květů. Plody se vyznačují vínovou barvou a podlouhlým tvarem;
 • jahodový ampelous Tristan. Vyznačuje se hybridní povahou. Květy jsou jasně červené. Listy jsou tmavě zelené. Velmi sladká, měkká a šťavnatá;
 • jahodový ampelous Gazana. Květinové stonky se vyznačují jasnou karmínovou barvou a jsou velmi podobné pokojové rostlině.

Poznámka! Téměř všechny druhy se vyznačují nízkou rozmarností a velkou vytrvalostí.

Pokud je však rostlina pěstována v květináči, je nutné systematické krmení, které jí umožní přijímat všechny potřebné látky.

Důležitou součástí správné péče je přítomnost systematického zavlažování. Poprvé po výsadbě musí být rostlina napojena denně a dvakrát denně.Tento režim je nutné dodržovat po dobu tří dnů, poté se doba zalévání změní. Musíte zalévat jednou za tři dny. První květy, které se objeví na rostlině, se odlomí. To je nezbytné, aby se kořenový systém stal co nejvíce adaptabilním a vyvinutým. Počet nevlastních dětí, které je třeba opustit, je nejvýše pět.

Důležité! Pro maximální plodnost je nutné krmit minerálními směsmi.

Metody pro kombinaci různých druhů ampelous jahod

Ampel jahoda krátké denní hodiny

Krátké denní jahody jsou považovány za běžné odrůdy, které přinášejí ovoce jednou za sezónu na jaře a v létě. U takových rostlin dochází k tvorbě nových pupenů v době, kdy se denní hodiny zkracují.

Kromě jahod s krátkým denním světlem se rozlišují také jahody neutrálního a dlouhého dne. Dokonce i při klasifikaci rostlin jsou označeny bezvousé a běžné odrůdy. Je mnohem snazší se starat o rostlinu, která nenechává své vousy, ale taková rostlina je poměrně obtížná k reprodukci.

Správná péče a pěstování remontantních ampelous jahod

Každá rostlina je při správné péči schopná vyprodukovat maximální výnos.

Poznámka! Amatérští zahradníci ne vždy vědí, jak si vybrat správnou odrůdu, jak ji vysazovat a množit a jak často ji zalévat.

Zemědělská technologie pro pěstování ampelous jahod

Ampelous jahody v květináči vyžadují zvláštní pozornost. Musí být správně napojena a krmena, protože kromě této výživy nemá nikde jinde dostat živiny.

Prvním krokem, od kterého začíná pěstování jahod, je výběr odrůdy, která je vybrána na základě osobních přání zahradníka. Někteří mají rádi sladké sladké odrůdy, druhá - kyselá a další - kyselá a tvrdá.

Po prostudování charakteristik určitých odrůd je vybrána ta, která se vám líbila. Dále bude provedena určitá sada akcí, které by měly být provedeny v přísném pořadí.

Jak správně vysazovat jahody ampel

Pro výsadbu v květináči je nutné připravit úrodnou půdu, která se skládá ze 2 částí rašeliny, 4 půdy a hrubého říčního písku, odebraného v množství jedné části.

Poznámka! Pro lepší zakořenění a růst rostlin můžete před výsadbou nakrmit samotnou půdu minerálním hnojivem.

Jak zasadit sazenice

Hlavní podmínkou pro výsadbu rostlin v květináčích je množství živné půdy na rostlinu. Mělo by to být mezi 1,5 a 3 litry. Nemůžete zasadit příliš hluboko. Hlavní věc je, že bod růstu je na povrchu.

Ideální způsob by byl následující: nalijte půdu do květináče s kuželem, umístěte kořenový systém na tento kužel tak, aby byl růstový bod nahoře, posypte kořeny na vrchol sázecího stroje.

Zalévání a hnojení

Při zalévání je třeba dodržovat zlaté pravidlo: rostlina musí být vždy navlhčena. Nemělo by být povoleno ani sucho, ani přetečení. Při výsadbě musíte zalévat dvakrát denně, s dalším růstem stačí jedna hojná zálivka.

Důležité! Pro dosažení maximálního výnosu je správné dodržovat zavlažovací režim.

Výsadba úžasných jahod v květináčích

Při pěstování jahod v květináčích musíte zvolit správnou velikost nádoby. Pokud je rostlina charakterizována jako silná, pak je nejlepší zvolit hrnec menší než tři litry. Umístění květináče závisí na požadovaném typu výsadby. Pokud rostlina visí dolů, pak je nejlepší zvednout výsadbovou nádobu do výšky n menší než 30 cm, pokud ji naopak můžete postavit na zem i na podlahu na balkon, hlavní věc je správně uvázat podvazek.

Nemoci a škůdci: kontrola a prevence

Škůdci a nemoci jsou nezbytnými společníky pro pěstování jakéhokoli druhu rostlin. U jahod jsou nejběžnější následující:

 • jahodový hlístice. Představuje malé červy od 0,5 do 1 mm.Jejich vinou se zvlnily mladé listy a řízky se zkrátily;
 • jahodový roztoč. V přítomnosti tohoto hmyzu jsou bobule malé a listy vrásčité;
 • roztoč. To lze rozpoznat podle vzhledu pavučiny kolem rostliny.
 • mšice. Listy se zvlní a vyschnou;
 • pozdní plíseň. Listy se stávají se známkami nekrózy podél jejich okraje;
 • padlí. Listy se stočí do tuby, objeví se květ.

Důležité! Postřik proti všem druhům chorob a škůdců by měl být proveden před kvetením a tvorbou plodů.

Druhy jahod podle velikosti bobulí

Zimní péče

Přípravu na zimu doma lze provést několika způsoby:

 • přeneste rostlinu do zahrady a izolujte ji spadaným listím;
 • izolovat rostlinu v květináčích slaměnými rohožemi;
 • přeneste hrnce s rostlinou do sklepa.

V závislosti na vybrané odrůdě a způsobu výsadby vyžaduje rostlina odlišnou péči. V jednom případě musíte odříznout přebytečné květenství a vousy, ve druhém naopak usnadnit jejich tvorbu. Hlavní věcí při pěstování ampelous rostliny je správné napájení a krmení. Musí být prováděny efektivně a včas. Jinak rostlina uschne a zemře.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada