Diplomy ampelous nebo mandeville - domácí péče

Jaký druh květu diplomacie (mandeville)? Tato krásná rostlina (liana), která se vyznačuje hustým a svěžím listím a jasnými gramofony, patří do rodiny Kutrovů a pochází z Latinské Ameriky. V zásadě se diplomatický majetek nachází v moderním krajinářském designu, který zdobí budovy, stěny, podpěry atd. Tato kultura je v péči nenáročná. Článek dále popisuje vlastnosti květu Mandeville: domácí péče, možnosti chovu a odrůdy kultury.

Druhy diplomacie

Květina Mandevilla je populární skleníková rostlina, která má několik jmen: Mandevilla, brazilský jasmín nebo balzám, mexický strom lásky a bolivijská růže. Je potěšením pěstovat diplom na zahradě nebo doma bez ohledu na druh.

Potted diplomy

Na světě existuje více než 100 druhů této květiny. Nejoblíbenější jsou:

 • ampelous diplomy. Popínavá rostlina s rychlým růstem, lesklé oválné listové desky. Nálevkovité voňavé květy se skládají z pěti okvětních lístků v bílé, růžové, karmínové nebo červené barvě. Dospělý keř může mít až 80 květů, které nespadnou déle než týden;
 • Diplomatická vlastnost je červená. Liana s jasně zelenými listy, krásnými sametově červenými květy, které dosahují průměru 12 cm a délky 30 cm. Vyžaduje mírné zalévání;

Mandeville

 • Diplomatická vlastnost je žlutá. Má zkrácené stonky a vyžaduje další podporu. Žluté květy jsou vlastní odrůdě Opal;
 • Tropický sen Mandeville Lutea. Odrůda se vyznačuje jasně žlutými květy ve formě gramofonů;
 • Diplomatická vlastnost Rudé hvězdy. Červené květy s bílou hvězdou jsou dostatečně velké a dosahují výšky 70 cm. Tento druh vinné révy vyžaduje malé stínování; Mandeville začíná kvést v dubnu a končí v listopadu. V horkém období potřebuje každý den hojné zavlažování listů.

Poznámka! Doporučuje se pracovat s dipladenií v rukavicích, což neumožňuje dětem zpracovávat a ošetřovat, protože obsahuje jedovatou šťávu.

Mandeville je rostlina, která miluje prostorné květináče a rychle roste a těší se svým jedinečným vzhledem.

Diplomatická vlastnost ampelous (mandeville): péče v zahradě

Diplomy v zahradě jsou vždy krásné: husté, tmavě zelené lesklé listy a jasné exotické květiny nepřestanou ohromovat svou krásou. Pokud pěstujete lianu v zahradě (například ji necháte přejet altán nebo zeď, vyzdobit starou zeleninovou zahradu atd.), Pak Mandeville zcela zakryje podporu svými houževnatými stonky a vyšplhá až na 2 m výška.

Plotové diplomy

Mnoho lidí vysazuje diplody na dvoře nebo na zahradě v blízkosti hospodářských budov, a to nejen k jejich zdokonalení a výzdobě, ale také k další ochraně (například pro zvířata je obtížné projít stonky rostlin). Výsledkem je neuvěřitelně krásný zelený plot, který se stane hlavním vrcholem krajiny.

K dispozici je také pokojová verze diplomu, o kterou je stejně snadné se starat v případě kultury kvetení, jako je tomu na ulici. Nejlepší je však pěstovat rostlinu ve dvoře. Právě na ulici Mandeville lépe kvete a zdobí území.

Diplomatické květiny potřebují jasné přirozené světlo, proto je třeba to vzít v úvahu při výběru místa pro výsadbu sazenic. Nejoptimálnější půdou pro diploding je půda, která se skládá z písku, mechu a zahradní půdy ve stejném poměru.Tato květina vůbec netoleruje studené větry a špatně odvodněnou půdu.

Vlastnosti pěstování rostliny bohaté diplomacie:

 • domácí péče vyžaduje každodenní zalévání a postřik;
 • je nutná podpora ve formě rámu, stojanu nebo postroje, po kterém bude réva procházet;
 • pravidelné odstraňování poškozených a odumřelých listů;
 • pravidelná kontrola škůdců;
 • na jaře a v létě pravidelně krmte diplodenii minerálními hnojivy.

Poznámka! Preventivní a terapeutické ošetření Mandeville před škůdci a chorobami se provádí insekticidy nebo roztokem pracího mýdla.

Reprodukce diplomacie (Mandeville)

Květ Mandeville, který se množí řízky, se nejlépe vysazuje mezi polovinou jara a polovinou července. Na jaře si k tomu můžete vzít zelené mladé výhonky a v létě jsou vhodné zralejší řízky.

Diplomacie řízky

Pravidla chovu diplopie na zahradě:

 • při prořezávání řízků Mandeville se musíte ujistit, že na stonku jsou dva páry listů;
 • spodní část výhonku je nutně zpracována fytostimulantem;
 • aby se řízky zakořenily, musíte připravit půdní směs rašeliny, písku a suchého mechu (ve stejném poměru).

Asi po čtyřech týdnech se na odřezcích rostliny objeví první kořeny, poté lze diplodenii zasadit do květináče.

Vzhledem k tomu, že náklady na vinnou révu zdaleka nejsou rozpočtové, mnoho zahradníků sbírá semena a poté je samo vyklíčí. Je také možné množení rostlin vousy a semeny, i když to trvá déle.

Pravidla pro množení květu semeny:

 • pro klíčení semen je požadována teplota vzduchu 22-28 ° C;
 • potřebujete půdu s mírně kyselým prostředím a lehkou strukturou;
 • stagnace vody není povolena, i když půda musí být neustále vlhká.

V průměru semena klíčí od 2 do 4 měsíců a během této doby vyžadují zvláštní péči. To není příliš výhodné, takže mnoho lidí rozmnožuje rostlinu pomocí úponků, které se objevují v horní části výhonků.

Proč Mandeville nekvete

Hlavní důvody, proč Mandeville nekvete: rostlina doma není dostatečně osvětlena, má málo vlhkosti, vzduch je suchý nebo půda je špatná. Zima není pro rostlinu příliš příznivá, ale v chladném období můžete pěstovat květinu doma.

Diplomy v zahradě

Dipladenia je květina, která závisí na dostatečné vlhkosti a slunečním světle. Dále musíte sledovat optimální vlhkost vzduchu a vrchní obvaz Země. Ve stínu diplodemy vůbec nekvitne a ve stínu může uvolňovat jen malé květenství. Pokud se pěstuje doma, lze přidat umělé osvětlení.

Při špatném zalévání se květiny netvoří, ale stojatá voda také povede ke smrti rostliny (kořeny začnou hnít a listy zožltnou). Ale hnojení minerálními hnojivy pomůže, aby byl záhon svěží.

Dodržováním těchto jednoduchých pravidel můžete vypěstovat úžasnou révu. Při včasném zalévání a použití vrchního obvazu bude diplodenie svěží a jasná.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada