Sázecí stroje s bohatými rostlinami na ulici a do bytu

Květiny. Potěší každého svou krásou v létě i v zimě. Nejjednodušší způsob, jak je pěstovat, je na záhonech. Existují však řemeslníci, kteří je dokáží zasadit velmi složitými metodami. Jedním z nich jsou ampely. „Ampel“ se překládá jako „závěsná váza na květiny“. Jednoduše řečeno, tato metoda vám umožňuje pěstovat kvetoucí rostliny v květináčích, vytvářet vertikální zahradnictví. Kultury Ampel se používají k výzdobě interiérových prostor, osobního pozemku a ulice.

Ampel květiny pro venkovní dekorace

Závěsné zahrady jsou důležitou součástí moderního designu krajiny. V současné době existují různé technické možnosti pro vytváření originálních kompozic. Vždy však vycházejí z bylinných okrasných rostlin. I když v poslední době našly uplatnění také polo keře.

Jak to vypadá

Závěsné zahrady mají řadu výhod:

 • můžete vyzdobit jakoukoli část dvora, zahrad, podkroví, haly, pokojů;
 • zdobí chyby zdi, plotu, budovy;
 • mít velkolepý vzhled;
 • design nemá žádné omezení originality, vše záleží na představivosti designéra;
 • velikosti se mohou velmi lišit: od 1 m² do větších.

Závěsné zahrady

Jako závěsné zahradnictví se používají různé odrůdy vnitřních i venkovních květin. Existuje mnoho designových možností.

Pozastavené terénní úpravy

Jaké jsou vhodné květiny pro pěstování v květináčích

Používání hrnců vám umožňuje vytvářet jedinečné kompozice. Každý, kdo miluje rostliny, si nimi může vyzdobit jakoukoli část interiéru bytu, nádvoří, zahrady nebo zeleninové zahrady. Zároveň je však nutné jednat krok za krokem, a ne spontánně. Měli byste si pamatovat následující nuance:

 • obecný obrázek vzoru;
 • postoj rostliny k povětrnostním podmínkám. Je dobré, když jsou závěsné hrnce umístěny uvnitř. Pokud však potřebujete zařídit vnější stěnu, měli byste vzít v úvahu osvětlení a přítomnost větru;
 • stínování vydrží begonia, balzám, lobelii;
 • přímé sluneční světlo je dobře tolerováno následujícími ampelous rostlinami pro květináče: chlorophytum, fuchsia, pelargonium;
 • průvan a vítr nebudou zasahovat do růstu a kvetení plodin s hustými listy a pružnými stonky. Jedná se o břečťan, ageratum, sedmikráska, verbena.

Složení v květináčích

Poznámka! Existuje mnoho druhů okrasných rostlin. Na okenních parapetech, balkonech, na zahradě, náměstích, v prostorách nic neuvidíte. A většina stále dává přednost kvetoucím exemplářům. Výše uvedené zahrnují diastia, scovola, campanella, surfinia.

Pěstování úžasných květin pro zahradu

Pěstování ampelous rostlin má své vlastní vlastnosti. Aby květiny v zavěšených "květinových záhonech" dlouho potěšily ostatní svým vzhledem, musíte vyvinout určité úsilí:

 • výběr místa. Faktem je, že květinové kultury mají různé postoje ke slunečnímu záření, pohybu vzduchu, teplotě;
 • výběr vhodných barev;
 • velikost hrnců. Malé květináče jsou vhodné pro lobelii, dobře, ale petunie se aktivně rozrůstá, takže stojí za to vzít vázu nebo nádobu většího objemu;
 • příprava půdy.Je vhodnější použít verzi v obchodě, protože již má složení, které splňuje nutriční potřeby květu;
 • pravidelnost zavlažování. Půda v květináčích vysychá mnohem rychleji než na pozemku. V tomto ohledu by mělo být zalévání denně, s výjimkou deštivých dnů. Měli byste také věnovat pozornost přítomnosti palety. V oblastech, kde často prší, to není nutné. A pokud je mnoho suchých dnů, pak se bez toho neobejdete;
 • reprodukce. Nejlepší možností jsou výhonky. Pořídí se výstřel (bez květů) a umístí se do vody. Když se objeví kořeny, můžete ji zasadit do země. Zalévání je nutné často, dokud zcela nevyklíčí. Hotové sazenice se prodávají v květinářství;
 • prořezávání. Tento postup je důležitý, když si pěstitel udržuje určitý velký obraz. Ale ve většině případů jsou rostliny prořezávány, aby si udržely svůj tvar a řídly se;
 • vrchní obvaz. Rostliny Ampel pro květináče na ulici potřebují pravidelný přísun živin. To se děje z následujících důvodů: rozpustné složky půdy se vypláchnou vodou; omezený objem půdy znamená rychlou spotřebu živin.

Ampel květiny pro zavěšení hrnců

Závěsné vzory jsou oblíbené nejen na ulici. Často se nacházejí v bytech, kancelářských budovách. Stačí si jen vybrat správné místo a odrůdy rostlin.

 

Vertikální zahradnictví Bacopa

Poznámka! Závěsné ampelové květiny pro květináče vám umožní vytvořit jakýsi rostlinný soubor nejen v uzavřených stěnách, ale také pod širým nebem.

Ampel květiny do květináče: jména a popisy

K vytváření kompozic z ampelů se používají následující roční a víceleté plodiny:

 • Chlorophytum je rostlina s dlouhými zelenými nebo bílozelenými listy. Nenáročný pohled. Když roste, vypadá nádherně a krásně;
 • petunie je široce používána. Je ceněn pro svou jednoduchou zemědělskou technologii a dobu kvetení. Roste venku i uvnitř. Výhonky ampelous odrůd dosahují délky 1 m;
 • ranní sláva patří sekavcům. Délka stonku dosahuje 1 m. Nevyžaduje složitou údržbu;
 • bacopa. Malé listy a květy tvoří báječný vodopád v bílé, lila nebo růžové paletě;
 • lobelia může tvořit celé keře až do průměru 1 m. Bohaté kvetení potěší oko po celou sezónu;
 • z keřů, rododendronů, mochny, hortenzie jsou vhodné;
 • často se vyskytují kudrnaté a rozvětvené květiny. Mezi ně patří: klerodendrum, scindapsus, cissus a samozřejmě různé ivies;
 • fuchsie ampelous je zajímavá květina. Pozoruhodné jsou původní květenství, které při správné péči neustále vyvolávají obdiv. Fuchsie dostala své jméno díky francouzskému vědci C. Plumierovi. Tuto stále kvetoucí rostlinu pojmenoval podle německého lékaře L. von Fuchse;
 • begónie velmi krásně kvete. Malé, střední, velké květy v podobě růží pokrývají celou rostlinu a různé odstíny červené jsou nápadné v jejich šťavnatosti. Tuto květinu miluje téměř každý pro svou nenáročnost a krásu.

Begónie

Pro vaši informaci! Existuje mnoho odrůd begonií. Nejoblíbenější jsou kov, bolivijský, žíhaný, Charlotte, Krendera. Z kvetoucích odrůd se doporučují odrůdy jako Venus, Grandiflora, Nonstop, DoubleWhite.

Stín milující ampelous rostliny pro květináče

Ve vnitřních podmínkách je obtížné najít dobře osvětlené místo pro všechny rostliny. Některé z nich proto budou muset být umístěny ve stínu. Lobelie, begónie, břečťan klidně přenesou penumbru.

Důležité! Pro plnohodnotnou existenci musí být plodiny odolné vůči stínu vybaveny úrodnou půdou a neustálým zavlažováním vodou.

Rostliny odolné vůči stínu

Vlastnosti aplikace v designu

Je zcela logické umístit tyto květiny na místa, kam nepronikají přímé paprsky slunce.Považuje se za úspěšné, že jsou umístěny přímo pod stropem, na stáncích, v blízkosti velkých kusů nábytku, na pozadí velkých stromů.

Tam, kde se používají ampelous rostliny

Móda zdobení stěn koberci a obrázky už dávno odešla do minulosti. Holé zdi někdy evokují nudu a sklíčenost. Květy visící na zdi nebo stropu se této nálady zbaví. Dovedně a vkusně vybrané rostliny vytvoří útulnost a krásný výhled.

Závěsné umístění zahrady: zahradní design, styl a barevná koncepce

Když umístíte závěsné vázy s květinami, musíte se pokusit je vyzvednout ve velikosti, barvě a tvaru. Celá závěsná zahrada, skládající se z nejrůznějších rostlin a zařízení, vypadá nejkreativněji.

Závěsná zahradní dekorace

Je dobré, když pěstitel rozumí světu rostlin a zemědělské technologie, má na to dostatek času. Ačkoli není žádným tajemstvím, že existuje taková specialita jako zahradní architekt, který poskytuje služby pro dekorativní terénní úpravy. Pomůže vám vybrat rostliny, sestavit plán, uspořádat všechny komponenty v určitém stylu.

Pokud jde o styly, nejpopulárnější jsou následující pokyny:

 • architektonický. Rostliny jsou kombinovány se stavebními prvky: stěny, sloupy, lucerny, střecha;
 • barokní nebo palác. Používají se prvky jako prolamované, štukové lišty, sochy;
 • umění. Naplňuje zahradu různými dekorativními prvky: luxusní figurky, kusy nábytku, nepotřebné nádobí;
 • brutalismus. Na základě kontrastu mezi ladným a drsným, světlým a tmavým, velkým a malým;
 • země. Poskytuje použití doplňků z „lidového života“. Liší se jasem a rozmanitostí;
 • klasický. Osloví ty, kteří milují vše symetrické a správné.

Poznámka! Návrháři často používají petunii a bacopu ke zdobení jakéhokoli stylu. Tyto rostliny se vyznačují stabilním kvetením, různými barvami a snadnou údržbou.

Výhody zavěšení každoroční květinové zahrady

Rusko má různorodé podnebí. A zde je vhodné použít jednoroční plodiny pro terénní úpravy.

Složení z ampelů

To vám umožní vytvořit nespočet možností pro barvu, výšku, tvar, styl, kompozici. Zahradník také nebude muset přijímat opatření k zachování rostliny v zimě a bude moci předem promyslet návrh na příští rok.

Ampelous rostliny lze tedy použít všude. Díky nim bude každý interiér jedinečný a zajímavý.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada